faarenfrkade
چهارشنبه 18 ارديبهشت 812 آخرین ویرایش در دوشنبه, 09 دی 1398 16:23

اثر درمانی هیدروتراپی مطلب ویژه

 

775266 508

Water Rider 5 Aquabike

 

آب ‌درمانی برای درمان چه بیماری هایی کاربرد دارد؟ آب‌ درمانی یک روش درمانی بسیار متنوع است که برای درمان انواع بسیاری از بیمارانی که به دنبال طیف وسیعی از توانایی‌ها و توانبخشی‌ها هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیماری‌های رایجی که با آب‌درمانی درمان می‌شوند عبارتند از: عارضه‌های عصبی: سکته مغزی آسیب‌های وارد به سر آسیب‌های وارد به ستون فقرات و نخاع بیماری پارکینسون بیماری ام اس دیستروفی عضلانی فلج مغزی (CP) سندروم گلین باره (GBS) فیبرومیالژی بیماری انسفالوپاتی میالژیک (ME) بیماری نورون حرکتی (MND) سندروم خستگی مزمن آرتریت: آرتروز زانو و آرتروز گردن آرتریت روماتوئید (RA) یا روماتیسم مفصلی انکیلوزان اسپوندیلیت (AS) درد: درد پایین کمر و گردن درد درد عصب سیاتیک دردهای شلاقی پا درد درد زانو درد شانه کمر درد آسیب‎‌های اسکلتی عضلانی: آسیب‌های ورزشی آسیب‌ها یا شکستگی‌های عضلانی و مفصلی و دیرجوش خوردن شکستگی‌ها پس از عمل جراحی: تعویض مفصل لگن و زانو ترمیم رباط صلیبی قدامی (ACL) شکستگی‌هایی که با عمل جراحی درمان شده‌اند. بارداری: پا درد در دوران بارداری کمر درد در دوران بارداری 

زمانی که شما دچار خستگی یا فشار ناشی از کار باشید و یا دچار درد و یا صدمات ناشی از ورزش باشید و یا دچار ورم و درد مفاصل شده باشید مطمئنا اثر درمانی هیدروتراپی می تواند کمک بسیار زیادی به کاهش درد در شما بکند .جکوزی های هیدروتراپی امروزه شهرت و محبوبیت بسیاری پیدا کرده و به همین دلیل بسیاری از تولید کنندگان در دنیا به این سیستم ها پرداخته اند در صورتیکه تعداد بسیار کمی از آنها دارای دانش لازم در این زمینه اند. آب درمانی(هیدروپاتی) یعنی درمان امراض به وسیله آب. از زمانی که به یاد می آید، هم قبایل بدوی و هم ملل متمدن آب را برای درمان به کار می گرفتند. حتی حیوانات وحشی و اهلی دریافته اند، زمانی که بیمار می شوند، باید آب بیاشامند.

در این وان هیدروتراپی آب خارج شده از جت ها به بدن برخورد می کند و این برخورد باعث انبساط عضلات می شود و در نتیجه نوعی ماساژ غیر فعال ایجاد می شود و باعث بهبود Muscle Tone می شود. همچنین این انبساط عضلات باعث افزایش قابلیت حرکت مفاصل و عضلات شده و انقباضات ، گرفتگی و کوفتگیها را بهبود می بخشد.به علاوه باعث کاهش زمان بهبود پارگی عضلات و لیگامانها و ضربدیدگی و دررفتگی استخوان و رگ به رگ شدن می شود.

 

آیا میدانید که توصیه پزشکان به اکثر افراد ورزش در آب است.هر کس میتواند به ورزش در آب بپردازد،تناسب و سلامت جسم ،رهایی از تنش ، آسایش و تفریح از جمله ویژگیهای ورزش در آب هستند

پزشکان معتقدند ورزش در آب در مراحل اولیه بیماری‌های مفصلی می‌تواند از عوارض و پیشرفت این بیماری‌ها جلوگیری کند.

شنا در آب می‌تواند راهی به سوی تندرستی و تناسب‌اندام باشد و تناسب‌اندام نیز راهی به سوی زیبایی. پزشکان معتقدند ورزش در آب در مراحل اولیه بیماری‌های مفصلی می‌تواند از عوارض و پیشرفت این بیماری‌ها جلوگیری کند. ورزش نه‌تنها در پیشگیری از درد مفاصل نقش مهمی دارد، بلکه در مراحل اولیه بیماری که پزشک معالج تشخیص آرتروز می‌دهد، از عوارض این بیماری و پیشرفت آن نیز جلوگیری می‌کند و در درمان هرچه بهتر آن هم موثر است. در این مرحله از ورزش‌های بدون تحمل وزن، مثل راه رفتن در آب یا استفاده از دستگاه‌هایی مثل تردمیل و دوچرخه ثابت در استخرها، می‌توان برای کاهش درد و جلوگیری از عوارض و پیشرفت بیماری استفاده کرد.