faarenfrkade
سه شنبه 16 -2632 آخرین ویرایش در سه شنبه, 10 دی 1398 19:02

فواید لیزر کم توان مطلب ویژه

لیزرهای کم توان را اصطلاحا کلاس2 و کلاس3 می نامند. لیزرهای کم توان قدرت خروجی ضعیف تر و چگالی انرژی کمتری تولید می کنند. لیزرهای کم توان محدوده درمانی مخصوص به خود را دارند. زیرا قابلیت این را ندارند که مقدار انرژی مورد نیاز درمان برای بعضی آسیب ها را تامین کند. در نتیجه از این روش درمانی بیشتر برای کاهش درد و التهاب استفاده می شود. از مزایای لیزرتراپی کم توان این است که در صورت نظارت پزشک بسیار ایمن و بی خطر بوده و پوست بیمار دچار سوزش و حرارت نمی شود. لازم به ذکر است که لیزرتراپی کم توان یکی از بهترین راه های تسکین دردهای گردن است

فواید لیزرتراپی

درمان به وسیله لیزرتراپی، بسیاری از بیماران را از انجام عمل های جراحی سنگین راحت کرده است. لیزر به دلیل ماهیت منحصر به فردش قادر است به ریز ترین و عمیق ترین بافت های بدن ما نفوذ کند. بافت هایی که پزشک بدون عمل جراحی های دردناک و طاقت فرسا نمی تواند به آن ها دسترسی داشته باشد.
انرژی منتقل شده از لیزر به بافت ها باعث ایجاد فعالیت های مثبتی در بدن می شود که بعضی از آن ها عبارتند از:

کاهش درد: لیزر تراپی با هدف قرار دادن بافت های آسیب دیده از هر روش دیگری در کاهش درد موثرتر است.

ترمیم سریع و رشد سلول ها: لیزرتراپی نه تنها التهاب را کاهش می دهد، بلکه باعث افزایش جریان خون موضعی نیز می شود و سلول ها مواد مغذی اضافی و انرژی لازم برای بهبودی را بدست می آورند.

بهبود عملکرد عصب ها: هنگامی که اعصاب سالم هستند، سیگنال های درد را به مغز ارسال می کنند تا ما را از بیماری یا آسیب مطلع سازند. اما ممکن است اعصاب ما توسط ضربه، حرکت ناگهانی فاشر عضلات مانند سندروم پریفورمیس آسیب دیده باشد. در این زمان عصب ها پیام های نادرستی ارسال می کنند که این می تواند باعث درد و کرختی در قسمتی از بدن شود. لیزرتراپی پر توان نشان داده است که می تواند در درمان اختلالات عصبی موثر باشد.

کمک به بهبود سریع تر آسیب ها: لیزرتراپی می تواند به عنوان یک درمان جانبی برای تسریع بهبودی مورد استفاده قرار بگیرد. به طور مثال اگر بیمار عمل جراحی انجام داده است می تواند برای سرعت بخشیدن به فرایند بهبودی از لیزرتراپی کمک بگیرد.

کمک به بهبود زخم های روی بافت ها: گاهی اوقات منشا درد بدن زخم های میکروسکوپی روی بعضی بافت ها است مانند دیسک گردن. لیزر درمانی می تواند جریان خون در اطراف محل آسیب یا زخم را افزایش دهد. با افزایش جریان خون، فرایند درمان نیز بهبود می یابد.

-تحریک سیستم بیولوژیک و بهبود متابولیسم سلولی در سلول های آسیب دیده

 -اثر ضد التهاب و ضد ادم

 -بهبود گردش خون و لنف

 -اثر ضد درد

 -تنظیم سیستم ایمنی