faarenfrkade
پنج شنبه 26 تیر 773 آخرین ویرایش در سه شنبه, 19 آذر 1398 17:02

نور درمانی

light

دستگاه نور درمانی از خود نوری ساطع می کند که انرژی پایینی دارد و به همین دلیل حداقل اثر مخرب گرمایی را دارد و درمان را امین تر می کند.

انرژی حاصل از نور ساطع شده وارد بافت های زیرین پوست می شود. این فرایند ها پاسخ های بیولوژیکی (photobiostimulation) ایجاد می کند که سبب واکنش های گوناگون در بافتها می شود و کاهش درد و تسریع بهبودی را به دنبال دارد.

health

 

 

فتوتراپی یا نور درمانی چیست؟ فتوتراپی که به عنوان درمان به وسیله نور نیز شناخته می شود اساسا از نور برای درمان استفاده می کند. برای بسیاری از زمینه های پزشکی از جمله امراض پوستی، نوزادان و غیره در سراسر جهان به کار رفته است. واحدهای فتوتراپی، به طور خاص، مفید هستند چون آن ها یک کانون مستقیم از طول موج های نور مشخص تولید می کنند که در بیماران مبتلا به بیماری های پوستی مختلف مفید هستند. فتوتراپی یا نور درمانی چگونه فتوتراپی یا نور درمانی کار می کند؟ نور درمانی، قرار گرفتن در معرض یک لامپ خاص یا جعبه نور است که باعث می شود نور فلورسنت با شدت بالا (تا 10،000 لوکس) با تقلید از نور خورشید در بدن جذب شود. این نور 20 برابر روشن تر از اکثر منابع نوری است که در زندگی روزمره با آن مواجه هستید. این نور به مغز شما کمک می کند که آزادسازی ملاتونین را کاهش دهد (هورمون هایی که باعث خواب می شود) و سطح سروتونین را افزایش دهد (هورمونی که بر خلق و خوی افراد اثر می گذارد). شما ممکن است مجبور باشید که حدود نیم ساعت در روز، نزدیک به نور بنشینید.

در طول جلسات نور درمانی، شما می توانید در نزدیکی لامپ یا جعبه نور نشسته یا کار کنید. نور باید به صورت غیر مستقیم باشد. به طور مستقیم در نور نگاه نکنید، زیرا می تواند به چشم شما آسیب برساند. نور درمانی نیازمند صرف زمان است. برای اینکه نتیجه ای کسب کنید، شما باید نور درمانی را طبق برنامه انجام دهید و آن را بیش از حد انجام ندهید.